Alt Takım Kontrolü

Osmaniye oto ekspertiz araçların mevcut kondisyonlarını tespit edilebilmesi ve gerekli önlemlerin alınabilmesi için oto ekspertiz hizmetleri vermektedir. Araçlarına özenle bakarak hem tehdit ve tehlikeleri ortadan kaldırarak güvenli bir sürüş ortamı sağlamak, hem de oluşabilecek arızalar sebebiyle sürüş konforundan ödün vermek istemeyen müşterileri için bütün oto ekspertiz testleri Osmaniye oto ekspertiz firmaları tarafından özenli gerçekleştirilmektedir.

alt takım kontrolüAracın bütün parçalarının ve fonksiyonlarını incelenerek her şeyin yolunda olduğunun öğrenilmesi ya da yaklaşmakta olan bir arızanın önceden fark edilerek gerekli önlemlerin alınması oto ekspertizin sağladığı lükslerdendir. Aracını belirli aralıklarla düzenli olarak oto ekspertize sokan araç sahiplerinin araçlarının arıza yapma ihtimali azımsanmayacak düzeyde düşmektedir. Aynı zamanda araçların düzenli ekspertiz sokulmaları düzenli olarak bakımlarının yapılması ve eskiyen parçaların çok geç kalınmadan yenilenmesi anlamı taşıyacağı için bunun aracın yaşlanmasını yavaşlattığı da bir gerçektir.

Aracın standart rutin bakımlarından biri haline getirilmesi gereken ekspertiz kontrollerinden biri de Alt Takım Kontrolüdür. Alt Takım Kontrolü  aracın altında kalan, dolayısıyla da normalde görülmesinin zor olduğu noktaların kontrol edilmesini kapsamaktadır. Motor için oldukça önemli olan yağ kaçaklarının ya da disfonksiyonların saptanabilmeleri için Alt Takım Kontrolleri oldukça büyük önem arz etmektedirler.

Alt Takım Kontrolü Nasıl Gerçekleştirilir?

Alt Takım Kontrolü aracın bir lift yardımıyla kaldırılmasıyla gerçekleştirilmelidir. Bu işlemin gerçekleştirilmesi için bu işe uygun liftin kullanıldığından emin olunması can ve mal güvenliği açısında önem arz etmektedir. Lift kaldırıldıktan sonra gerekli yerlere ışık tutularak aracın alt kısmının gözle muayenesi gerçekleştirilir. Bu muayene sırasında herhangi bir kaçak ya da darbe kaynaklı bir ezilme, kırılma gerçekleşip gerçekleşmediği gözlemlenir.

Alt Takım Kontrolünün Önemi

Özellikle 2. el araç alma niyetinde olan kişilerin araç almadan önce muhakkak alt takım kontrollerini gerçekleştirmeleri önerilmektedir. Çünkü alt takım kontrollerinde gelecekte büyük sorunlara sebep olabilme ihtimali olan darbe veya ezilmeler hakkında bilgilere saniyeler içerisinde ulaşılabilir.

Ne kadar mühim bir kontrol olduğu düşünüldüğünde Alt Takım Kontrolleri Osmaniye ekspertiz fiyatları şaşılacak derecede uygundur. O yüzden bu kontrolün atlanmasını mantıklı bir tarafı olduğu söylenememektedir.