İç Ekspertiz

Osmaniye oto ekspertiz verdiği ekspertiz hizmetleriyle müşterilerinin ekspertize sokmak istedikleri araçlar hakkında tamamen şeffaf ve ayrıntılı bilgilere ulaşabilmeleri için çalışmaktadır. Uzman personeliyle ve gerekli bütün teçhizatlarıyla müşterilerine hizmet vermekte olan Auto Kale Osmaniye oto ekspertiz  araçların mevcut kondisyonlarını en ince ayrıntılarına kadar oldukça başarılı bir şekilde saptayabilmektedirler.

ic ekspertizOsmaniye oto ekspertiz, bütün olarak gerçekleştirilen ekspertiz hizmetinin bir parçası olan iç ekspertiz hizmetini tek başına da müşterilerine verebilmektedir.

İç Ekspertiz Nedir? İç Ekspertize Neden İhtiyaç Duyulur?

Aracın içindeki aksam ve parçaların kullanım durumlarını ve fonksiyonlarını yerine getirip getiremiyor olduklarını saptayan iç ekspertiz işlemi, aracın nasıl ve ne şekilde kullanıldığına dair ipuçları verebilirken, aracın iç aksamındaki mekanizmaların çalışabilir durumda olup olmadıkları konusunda net bir şekilde bilgi alınmasını sağlar.

İç ekspertiz raporları, aracın yaşına ve kullanılış tarzına dair bilgiler verebilmektedir. Kullanıcısı tarafından bakımlarının gerçekleştirilip gerçekleştirilmediği, hor kullanılıp kullanılmadığı ya da araca genel anlamda iyi bakılıp bakılmadığı iç ekspertiz aracılığıyla öğrenilebilir.

İç Ekspertiz Hangi Parçaların İncelenmesini İçermektedir?

İç ekspertizde aracın direksiyon airbag döşemesi, yan airbag döşemeleri ve yolcu koltuğu airbag döşemeleri muhakkak kontrol edilir. Böylece aracın airbaglerinin daha önce açılıp açılmadığı, airbaglere dışardan müdahale edilip edilmeği ya da airbaglerin çalışır durumda olup olmadıkları anlaşılır.

Klima fonksiyonları, klima düğmeleri ve klima ızgarası da incelemeye alınan bir diğer noktadır. Aracın cam düğmeleri, yan camlarının motorlarının çalışıp çalışmadıkları, arka cam rezistansının çalışır durumda olup olmadığı, eğer varsa elektrikli koltuk motorlarının fonksiyonlarını yerine getirip getiremedikleri iç ekspertizde incelenen diğer noktalardır.

Tavan döşemesi ve tavan aydınlatmasının kontrolü, pedal lastiklerinin yıpranma durumları, kollar ve iç döşemenin kondisyonu da aynı şekilde iç ekspertiz raporunda yer alan fonksiyonlardır. Bunun yanında, iç ekspertiz sırasında direksiyon simidinin ve tuşlarının durumu ve direksiyon iç mafsal boşlukları da muhakkak incelenir ve rapora işlenir.