Dış Ekspertiz

Osmaniye oto ekspertiz otomobillerin kontrol edilmesinde ve ekspertiz raporlarının çıkarılmasında özenle ve titizle çalışmaktadır. Müşteri memnuniyeti ve yüzde yüz şeffaflık değerlerine sahip Osmaniye oto ekspertiz, alanında uzman personelle, birinci sınıf cihazlar yardımıyla dış ekspertiz hizmet vermektedir.

Güven duygusuna çok önem veren Osmaniye oto ekspertiz, ekspertiz çalışmalarında en ince ayrıntılara kadar önem vererek raporlar hazırlamaktadır. Böylece eksperiz işlemi sonrasında müşterinin aklında herhangi bir soru işareti kalmaz, ekspertiz işlemi gören araca dair daha sonra herhangi bir sürprizle karşılaşmaz.

Dış ekspertiz konusunda hiçbir ayrıntı atlanmadan incelenen araçlar, detaylı ve net raporlar eşliğinde müşteriye takdim edilir ve aracın dış ekspertizine dair bilinmesi gereken her şeyi içinde barındırır.

Dış Ekspertiz Nedir?

dış ekspertizDış ekspertiz, otomobilin mevcut durumunun ayrıntılı olarak incelendiği işlem olarak özetlenebilir. Aracın dış aksamındaki parçaların çalışır durumda olup olmadıklarını, performanslarının ne düzeyde olduğu, bu aksamlara dair herhangi bir problemin olup olmadığı, çeşitli cihazlar ve bu konuda eğitilmiş kişilerce yapılmaktadır. Osmaniye oto ekspertiz dış ekspertizde alanında uzman bir kadroya ve bu işlem için gerekli bütün ekipmanlara sahiptir.

Genellikle ikinci el araç satın almak isteyen müşteriler almayı düşündükleri araç hakkında kesin bilgilere sahip olma amacıyla bu araçların dış ekspertizden geçmesini talep edebilmektedirler. Aynı şekilde aracını satmayı düşünen kişiler de potansiyel müşterilerini net bir şekilde bilgilendirebilme isteğiyle araçlarının dış ekspertizden geçmesini isteyebilmektedirler.

Dış ekspertiz, tamamı 1 saati geçmeyen bir incelemeyle tamamlanabilmektedir.

Dış Ekspertizde Neler İncelenmektedir?

Dış ekspertiz işleminde, işleme sokulan aracın lastik kondisyonları, cam silecekleri, far ampulleri, sinyaller, sis farları, cam suyu fıskiyeleri, stop lambaları, yan aynaları, jantları, stepne, plaka aydınlatma lambası, korna ve antenleri incelemeye alınır ve fonksiyonlarının çalışır durumda olup olmadığı incelenir. İncelemenin ardından oluşturulan raporda çalışan fonksiyonlar, sorunlu bir şekilde çalışan ve hiç çalışmayan fonksiyonlar ekspertiz raporuna ayrıntılı bir şekilde işlenerek müşteriye teslim edilir.