OBD Beyin Kontrol

Osmaniye oto ekspertiz araç ekspertiz testlerinin eksik olarak yapılması ve bir bütün olarak hem sürüş konforunun, hem de sürüş güvenliğinin sağlanması için müşterilerine ekspertiz hizmetleri vermektedir. Yapılan ekspertiz ölçümlerinin tamamı hem araç ömrünün uzaması için hem de araçların trafikte herhangi bir tehdit unsuruna dönüşmemesi için düzenli olarak yapılması gereken ölçümlerdir.

obd testiOto ekspertizlerinin düzenli olarak yapılmasının bu zorunluluklarının yanında aynı zamanda araçlarda beklenmedik şekilde oluşan ve araç sahibinin canını sıkan, tadını kaçıran aksiliklerin engellenmesi konusunda da yeri vardır. Düzenli ekspertiz kontrolünden geçen araçların beklenmedik anlarda arıza yapmaları düşük bir ihtimaldir. Yaklaşmakta olan arıza işaretleri ekspertiz sayesinde önceden görülerek zamanında müdahale edilir. Böylece beklenmedik tatsızlıkların da önüne geçilmiş olur.

OBD Beyin Kontrol Testi Nedir?

Araçta çalışmayan ya da bozulma emareleri gösteren fonksiyonların kontrolünde kullanılan pek çok testten biri olan OBD Beyin Kontrol Testi, aracın elektronik aksamlarının büyük çoğunluğunun kontrol edilebilmesine olanak tanımaktadır. OBD Beyin Kontrol sayesinde hem ABS, akü şarjı gibi sürüş güvenliği için önemli fonksiyonlarının hatasız şekilde çalıştığından emin olunmasının yanında aynı zamanda klima fonksiyonlarının, elektrikli camların da çalışabilirliğinden emin olunarak sürüş konforundan ödün verilmemesi sağlanır.

OBD Beyin Kontrol Testinde Neler Kontrol Edilir?

OBD Beyin Kontrol aracılığıyla araçtaki elektronik panel göstergelerinin tamamı kontrol edilir. Böylece gösterge panelinde yanmakta olan göstergelerin ne sebeple yandığı ya da araçta sorun tespit edilmesine rağmen gösterge panellerinin neden bunun haberini vermediği bu sayede tespit edilir. OBD Beyin Kontrolünde aracın kontrole getirilmeden önceki arıza kayıtlarına da ulaşılabilir. Otomobilin beynine kaydedilmiş olan bütün bu elektrik veriler sayesinde, aracın motor değerlerine ulaşılabilir, araçtaki bütün airbaglerin kontrolü sağlanabilir. Klima ve dijital kontroller de aynı şekilde sağlanabilir.

Bunun yanında OBD Beyin Kontrol esnasında motorun düzgün şekilde çalışabilmesi için çok önemli olan şarj, marş motoru, benzin ateşleme sistemi ve akü kondisyonları ve fonksiyonları incelenebilir.

Kadirli Oto Ekspertiz, Optima Oto Ekspertiz, Güven Oto Ekspertiz Osmaniye sınırları içerisinde OBD Beyin Kontrol Testi hizmeti sağlayan ekspertizlerden başlıcalarıdır.